ENERJİ TASARRUF ÇÖZÜMLERİ

KLİSENS KLİMA TASARRUF SİSTEMİ

KLİSENS KLİMA TASARRUF SİSTEMİ

Klisens Klima Tasarruf Cihazını %100 Türk Üretimi Olarak Sizlere Sunmaktan Gurur Duyuyoruz

“Klisens, ülkemizde klima kaynaklı enerji israfını önlemek amacıyla tasarlanmış bir tasarruf cihazıdır. Klisens, çok katlı iş merkezlerinde ve özellikle otellerde yaşanan enerji israfında önemli tasarruflar sağlamaktadır.

Ofislerde ve otel odalarında ısı kaybı yaşanmaması adına aktif modda başıboş bırakılan klimalar, ülkemizde büyük bir enerji israfına neden olurken aynı zamanda kuruluşları ciddi elektrik faturalarıyla karşı karşıya bırakmaktadır. İşte tam bu noktadaki ihtiyacı karşılamak amacıyla ortaya çıkardığımız Klisens, ortamda belirli bir zaman aşımında hareket göremediği takdirde klimayı otomatik olarak kapatıp, yaşanacak enerji kaybını ortadan kaldırmaktadır. İstenilen zamanlama ayarıyla kullanılabilen Klisens, herhangi bir tesisat gerektirmeden kablosuz olarak duvara monte edilebilmektedir. Kolay kurulum ve ekonomik fiyatıyla ülkemizin ihtiyacı olan enerji tasarrufuna ciddi katkılar sağlarken kuruluşlar için, klima ömrü ve elektrik faturalarında önemli tasarruflar sağlamaktadır.”

“2016 turizm verilerine göre ortalama büyüklükteki 5 yıldızlı bir otelin aylık elektrik giderlerinin %45-50’si klima gideri olarak faturalarına yansımaktadır.

Bu verilere göre; Türkiye’de faaliyet gösteren otellerdeki, klima kullanım alışkanlıklarının araştırmalar ve anketlerle desteklenen sonuçları gözlemlendiğinde; Otellerde, en yüksek klima kullanım oranı odalarda görülmektedir. Sıradan bir otel misafirinin yemekler, havuz, eğlence, geziler ve diğer alışkanlıkları için oda dışında geçirdiği zaman ise ortalama 10-12 saat olarak kabul edilmektedir. Bu zaman diliminde misafirlerin oda da açık bıraktığı klimanın boşa çalışması, odanın günlük klima ihtiyacından neredeyse 2 kat fazla enerji tüketmesine neden olmaktadır.

Buna ek olarak balo salonları, toplantı odaları, lobiler, ortak alanlar ve diğer kullanım alanlarında sürekli çalışan klimaların ortamda hareket yokken harcadığı enerji ise, bu israfı fazlasıyla artırmakta ve elektrik faturalarında ciddi artışlara neden olmaktadır.

Klisens’in montajı çok kolay. Tavanda klimanızı karşıdan gören bir noktaya ister çift taraflı bant ile ister 4 vida eşliğinde montajı yapılır. Kablo kullanımı yoktur. Kurulumu 5 dakikayı geçmez.

Klimanıza herhangi bir kablolu montaj yapılmadığı ve klimanızın ansızın elektriğini keserek değil uzaktan kumandanın yaptığı gibi on/off yöntemiyle kapattığı için zarar vermez, garantisini bozmaz. Aksine klimanızın ömrünü uzatır.

3 adet pille çalışır. Ortalama kullanımda Klisens’in pil ömrü 2 yıldır.

Klisens, kullanıcı hataları dışında 2 yıl değişim garantilidir.

Klisens, çok hassas hareket sensörlerine sahiptir. Uyku sırasında en ufak bir kıpırdama zaman sayacını sıfırlar, klima çalışmaya devam eder. Misafirlerinizi rahatsız etmez.

Ayrıca Klisens hiç bir zaman klimanızı tekrar çalıştırmaz. Klisens’in tek görevi ortamda belli bir süre insan olmazsa klimayı kapatmaktır. Klimayı tekrar açmak için kumandayla açma düğmesine basmak yeterlidir. Bu özelliği ile odaya girişlerde veya uyku sırasında klimanız kendi kendine açılmaz.

Klisens’in 12 aylık test sürecinde misafir alışkanlıklarına göre en ideal bulduğumuz zamanlama ayarı 1 saatti. Fakat otel yönetiminin talebine göre 15 – 30 – 60 – 90 dk. olarak ayarlanabilir, montajı ayarlı şekilde yapılır.

 

 

GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ
ALT YAPI ÇÖZÜMLERİ
NETWORK ÇÖZÜMLERİ